Zde přinášíme text přednášky Luďka ČERTÍKA, kterou přednesl na pátém semináři Potulné univerzity přírody „Vše kolem mne jako já žije cítí – cesty k regenerativní kultuře“ v Ekocentru Rychleby 12. srpna 2020. Představuje v ní myšlenky současného předního německého biologa a filosofa Andrease Webera, jeho koncept oživení, respektive erotické ekologie, který zasazuje do širšího kontextu vývoje biologického myšlení a…